Natasha Limaj Poezi
Natasha Limaj

Zemërnëna

Gur’e mure bëni vesh dhe ju... pemë që flladëzoni,
Hëna me yje zjarruar nat’përnat’ më shoqëroni…
Në ma pafshi plasaritur, jo-joooo... mos vini merak,
Se, dhe nga gëzim i çmendur zemërnëna kullon gjak!...

N. L. ( F ) 25 / 8 / 2019

- Poezi nga Natasha Limaj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0