Natasha Limaj Poezi
Natasha Limaj

Tema: Poezi Për Vitin e Ri


Gëzuar

Gëzuar me ashk të shpirtit
Gëzuar..., o vllezëri...
Gurë e drurëëë.., hajde gëzuaaaar...
Mbarësiiii..., ky vit i riii!...
Gëzuar - gëzuar, Vlorëëës
Gëzuar, mëmë Shqipërisë...
Gëzuar, cep më cep botës
Gëzuar, dhe gjithësisë...
Gëzuar jehonon zëri
Gëzuaaar, vitin e ri...
Jetë, shëndet edhe arritje
Kurrëëëë, mos plastë pandemi!..

N. L. ( F ) 08.01.2021

- Poezi nga Natasha Limaj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0