Naxhije Bytyqi
Naxhije Bytyqi
Naxhije Bytyqi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore rapsodike
Naxhije Bytyqi është këngëtare e njohur. Në vitin 2013, Naxhije Bytyqi publikon albumin "Fjalet E Zemres Prej Kengtarit"

Në vitin 2013, Naxhije Bytyqi publikon albumin "100 Vjet Na Paten Nda"

Më datë 6 Dhjetor 2015, Naxhije Bytyqi publikon videoklipin "Osman Cakes".

Më datë 6 Dhjetor 2015, Naxhije Bytyqi publikon videoklipin "Syl Rames".

Në vitin 2016, Naxhije Bytyqi publikon albumin "Ibish Broja"

Më datë 6 Shkurt 2023, Naxhije Bytyqi & Beqa publikojnë videoklipin "Me Dy Ftyra". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga Besnik Zikolli.

Më datë 14 Mars 2023, Naxhije Bytyqi publikon videoklipin "Lirim Smerqaku".

Më datë 18 Mars 2023, Naxhije Bytyqi & Beqa publikojnë videoklipin "T'kisha Pas Moj Nanë". Kënga vjen e realizuar në të gjithë komponentët e saj nga Besnik Zikolli.

Më datë 3 Maj 2023, Naxhije Bytyqi & Isa Alitaj publikojnë videoklipin "Jeta E Gurbetit". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Besnik Zikolli.

Më datë 17 Maj 2023, Naxhije Bytyqi publikon videoklipin "Jetimat E Ballkanit". Muzika e këngës është kompozuar nga vetë Naxhije Bytyqi, ndërsa orkestrimin e përgatiti Fisnik Bajrami. Videoklipi u prodhua nga kompania Donjeta.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1