Naxhije Muhadri Poezi
Naxhije Muhadri

Tema: Poezi Për Mësuesit


7 Marsi

Sa here vjen ne Shqiperi kjo dite
festojne mesuesit, festojne femijt
e ne Korc nje dore e mbare
hap cdo vite mesenjtore te pare

Kjo mesenjtore eshte shumezuar
veshtire eshte per ta numeruar
Rezultatet qe kemi sot
e mbajne gjalle ate patriot

Si ate dhe shume te tjere
qe na lane vepra me vlere
Keto vepra vazhdojne rriten
neper shekuj nuk nderpriten

Krenar jemi te gjithe sot
kemi shkencetar neper bote
Patriotet si nga mot
bashke me ne festojne dhe sot

- Poezi nga Naxhije Muhadri{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1