Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati - Ibrahim Mazreku Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Shqipja...
Ligjero gur e dhe
Komandant hej mos na le
Mos na le vlla Ibrahim
Prit Kosoven ne çlirim

Amanet nga Malisheva
Nazifja...
Dragobi le ne Gajrak
Shqipja...
Kush ka gjak shqiptar te zemra
Nazifja...
T'i kendoj pushka ne prag

Shqipja...
N'UÇK te mbrohet Shtabi
Nazifja...
Tan Kosova po therret
Shqipja...
Fluturo njesia e arbrit
Sebashku...
Sulmi sulmin s'po e pret

Ref...
Ibrahim Mazreku
Me sajter ne dor
Thrret nga Malisheva
Ndihet n'Kumanov

Zjarret e Llapushes ndezin
Ndezin flak te madhe
N'malet e Berishes
Mbeten Lapidare

Jo therrasin shoket jo
Heret asht te vdesim
Se shum pun te reja o
Ne Kosov na presin

Nazifja...
Amanet kalan e Kleqkes
Shqipja...
Edhe varret permi udhe
Nazifja...
Asht Kosova loçk e zemres
Shqipja...
Mos t'i qartet asnji gur

Nazifja...
Per ne Shtab s'kalohet shtegu
Shqipja...
Çitma ballin hasmi i zi
Nazifja...
Se un jam Brahim Mazreku
Sebashku...
Qe ta lidh plumbin ne sy

Ref...x2
Ibrahim Mazreku
Me sajter ne dor
Thrret nga Malisheva
Ndihet n'Kumanov

Zjarret e Llapushes ndezin
Ndezin flak te madhe
N'malet e Berishes
Mbeten Lapidare

Jo therrasin shoket jo
Heret asht te vdesim
Se shum pun te reja o
Ne Kosov na presin


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati - Ibrahim Mazreku
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ibrahim Mazreku".
3. Video është e këngës "Ibrahim Mazreku", por nuk këndohet nga Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nazife Bunjaku:


Komente 1