Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazmi Abazi
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Tetor 1962
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  4

Nazmi Abazi është shkrimtar. Nazmiu (Kaçi) ka arsimin e mesem profesional ne degen elektrike dipllomuar ne 1981. Mbasi kreu detyrimin 2 vjeçar ushtarak, po ne Elbasan punoi si elektricist ne kombinatin metalurgjik, ne uzinen e gizes, deri ne vitin 1990. Me vone emigroi ne Greqi. Pas vitit 2002 u shperngul ne itali, ku jeton edhe sot. Krijimtarine letrare e ka filluar qe ne bankat e shkolles 8 vjeçare. Ka ndjekur kurset e krijimtarise letrare ne shtepine e kultures se rrethit dhe ne ate te kombinatit metalurgjik. Ka botuar disa poezi ne gazeten “Shkumbini” te kohes. Poezia eshte shpirti i tij.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet