Ndre Mjeda Poezi
Ndre Mjeda

Tema: Poezi Për Vjeshtën


Vjeshta

Dhe ju po shkoni,
Bylbyla, kshtu!
Po tretni këndynaj,
Dallndysha, ju!

Dekën mendova
Se m'vjen kurdo;
Se m'leni vetun
S'mendova, jo

Por ma fort zemrën
Ma bren nji idhnim:
Çerdhen qi i leni
Kujdesit tim.

Ndoshta, kur t'ktheni
Mue vorri m'mba,
E ju kërkoni
Çerdhën qi s'a.

- Poezi nga Ndre Mjeda


- U dërgua nga Bujar Meholli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 7