A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Guxo

Lundertari qe s'rezikohet
Kur asht' deti shkum' e vale
Vete me vedi mos t'ankohet
Se i shkoi dita pa fitim


Tuj u tall' e tuj pritue
Kurrgjasend nuk qitet n'drite
Cfaredo sendi me fitue
Trimni lypet e guxim

- poezi nga Ndre Mjeda


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  92

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019