Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Endrro, Dashuno

Endrro. Njeri, sot ma Shum se kurr
Vepro. E Len prova tprekshme
Fol. E tnihet zani deri nskaje
Jeto. At jet tanen, Jo tjervet
Ngihu. Me gjanat Si tmushin zemren
Pi. Bukurin e deteve e oqeaneve
Meso. E burimi dijes mos tdij me shterru
Puno. Kopshtin e mendjes gjithmon
Lexo. Poemat e shpirtit tan
Kupto. Vuejtjen njerzore tpakufi
Ndimo. At T'paudhin tkthehet
Ndriqo. Fike terrin
Urreji. Vetem padrejtsit
Duej. Duej e vetem duej
Dashuno. Po mos jep arsye...

- poezi nga Ndre Mjeda


- Poezia u dërgua nga Oligerta Shkurti -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet