Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nertila Vreto & Daniel Mustafa - Bekuar Me Femije  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Muzika:

Daniel Mustafa

Teksti:

Romeo Gegushi

Orkestrimi:

Klodian Qafoku

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Daniel Mustafa

19/12/2016

2016-12-19T16:00:00+00:00Daila:
Babi...

Mami, Mami, Mami, Mami, Mami...

Babi...

Nertila Vreto:
Jeta ndizet kenge e valle
Nga bekimi qe do te vije.
Shuhen derte shuhen halle
Kur bekohesh me femije.

Daniel Mustafa:
Degjon belbezat e para
Mbushet zemra behet det
Plot te qeshura te qare
Ve kuroren ndihesh mbret.

Nertila Vreto:
Qofte vajze qofte djale
Lumturi e pa shteruar

Daniel Mustafa:
Jeta behet det me vale
Lum ai qe e ka provuar..

Nertila Vreto:
Qofte vajze qofte djale
Lumturi e pa shteruar
Jeta behet det me vale
Lum ai qe e ka provuar

Nertila Vreto:
O ju vajza dhe ju nena
Ju bekofte perendia
Nje urim buron nga zemra
Te na roje gjith femija.

Daniel Mustafa:
Ska ne bote me lumturi
Kur ne krahe foshnjen e mer
Dashuri mbi dashuri
Jeta kthehet ne ylber

Nertila Vreto:
Qofte vajze qofte djale
Lumturi e pa shteruar

Daniel Mustafa:
Jeta behet det me vale
Lum ai qe e ka provuar

Nertila Vreto:
Qofte vajze qofte djale
Lumturi e pa shteruar
Jeta behet det me vale
Lum ai qe e ka provuar

Nertila Vreto:
Qofte vajze qofte djale
Lumturi e pa shteruar

Daniel Mustafa:
Jeta behet det me vale
Lum ai qe e ka provuar

Nertila Vreto:
Qofte vajze qofte djale
Lumturi e pa shteruar
Jeta behet det me vale
Lum ai qe e ka provuar...


Më Shumë Këngë Nga Nertila Vreto:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet