A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
18/05/2011 - 29/06/2011
City Park, Tirane
Prezantuesit: Alert Çeloaliaj & Anisa Mukaj
Tvsh / Radio Tirana

Ky edicion i këtij festivali u mbajt në qershor të vitit 2011 ku konkuruan më se 71 videoklipe nga mbarë trevat shqiptare:Kosova,Shqipëria,Maqedonia etj.Disa nga çmimet qe u ndanë në këtë festival janë:

Çmimi i Parë:

Big Basta "Muzikes time"
Video: Supersonic

Çmimi Deputuesi më i mirë:

Adhurim Deari "Jeta Vazhdon"
Video: Pixels

Çmimi i Publikut:

Stine ft Ingrid Gjoni "Relax
Video: MAX Production

Anëtarët e Jurisë ishin: Julia Iliriani, Gent Koçi, Xhoi Jakaj, Bujar Kapexhiu, Avni Qahili, Silva Baltadori, Ardian Dule, Mimoza Musaraj, Arjan Konomi dhe Kozeta Kurti.


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019