Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nevzat Osmani - Ah Dashni Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


SYT E TU SI DIJAMANTE
DUA PRAP TË MË TAKOOJN
ATO SHIKIME AQ BRILANTE
AH SA SHUM PO MË MUNGOOJN..(×2)

BUZ'T E TUA SI QERSHIA
DUA PRAP MOJ T'I SHIJOOJ
SEÇ MI MORE MENDT E MIA
UN PA TY S'MUND TË JETOJ...(×2)

REFRENI:
AH DASHNI MOJ PLAG E VJETËR
NAT E DIT PËR TY MENDOJ
PËRVEÇ TEJE S'DUA TJETËR
ME ASGJË NUK TË NDËRROJ

AH MOJ ZEMËR KU KE MBETUR
AN E KËND PO TË KËRKOJ
SI QIRI PËR TY JAM TRETUR
VETËM TY TË DAASHUROJ

TI MË JE E VETMJA FEMËR
VETËM TY TË ËNDËRROJ
TY GJIGHMON TË MBAJ NË ZEMËR
AMAN-AMAN-ZEMËR MOJ...(×2)

DIJE MIR MOJ SA TË DUA
SA T'I DUA ATA SYY
EJA-EJA RRI ME MUA
TA KALOJM NATËN TË DY
Nevzat Osmani
Publikimi: 30/05/2023
Teksti: Menderes Lumani
Video Produksioni: Zati Production
Muzika: Pleo Gashi
Violin: Mentor Sulejmani
Studio: Np Records ProductionNevzat Osmani - Ah Dashni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah Dashni".
3. Video është e këngës "Ah Dashni", por nuk këndohet nga Nevzat Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nevzat Osmani:


Komente 0