Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nexhat Osmani - Krisi Pushka Pram Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Oooooo zot krisi pushka pram
Qatje posht ne katun
Than Se e vran isufin pram
Ooooo kaje nane kaje
Than se e vran oo Isufin pram
Ooo kaje e zeza nane

Eeeejj amanet oo po jau la
Mos me qel tjeter dugaj
Mos me mat me terezi
Se nuk kishte gja ma zi
aaa kaje nane kaje
Se nuk kishta gja ma zi
Ooo kaje e zeza nane

Eeejj amanet tyy mor vlla
Zi per mue e sa dot majsh
Sa dot majsh vlla zi per mu
Drejt more vlla ty me t'kallxu
Sa te marr kalin n'mal me shku
E ta mushi plot me dru
Kthena mrapa kush me me nihmu
Njanin krah me ka thamu
Aaaa kaje nane kaje
Njanin krah me ka tha mu
Ooo kaje e zeza nane

Eeeeh amanet ty ooo moj moter
Zi per mue sa dot majsh
Sa dot majsh moter zi per mu
Drejt oo vlla ty me te kallxu
N'fis te huj un jam qellu
N'fis te huj une jabanxhi
Atje s'mlajn vlla me t'majt zi
Aaaa kaje nane kaje
Atje s'mlajn vlla met majt zi
Ooo kaje ee zeza nane

Eeejj amanet ooo ty moj gru
Zi per mu sa do te majsh
Sa do te majsh ti zi per mu
Drejt oo njeri me te kallxu
Sa te marr knatat e t'shkoj n'kru
Ti shoh shoqet qysh ja ndrru
Menjeher menja ka me me m'shku
Lyp oo veni me u martu
Kurr skan vdek burrat per mu
Burri jem ty ke me kan
Per ty kan moter e nane
Aaa kaje nane kaje
Per ty kan moter e nane
Ooo kaje ee zeza nane

Eee amanet ooo ty moj nane
Zi per mua nane sa do t'majsh
Sa do t'majsh nane zi per mue
Ooo drejt oo bir oo me t'kallxu
Sa te ka ymer nana me jetu
Del pranvera qyqja me knue
Rrem em Rrem oo ka mej nihmue
I nihmon nana rrem em rrem
Deri ta gjoj ni djal te ri ee
T'ja vesh tirq ooo dhe gjurdi eehh
Tirq gjurdi e at allti eeh
Edhe shoken plisen e ri eehh
Dal ne stog e i rri karrshi eeh
Rrin karrshi nane bash ne stog
Aaa nashta ma hek pak mallin tan
Kaaaaaaajj aaa ee zezaa nanneeeee


Ky tekst u dërgua nga Besi

Nexhat Osmani - Krisi Pushka Pram
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Krisi Pushka Pram".
3. Video është e këngës "Krisi Pushka Pram", por nuk këndohet nga Nexhat Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nexhat Osmani:


Komente 0