A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Top 200

Nexhat Osmani & Lumnije Ramadani - Kur Ke Dashuri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  94

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

30/12/2011

2011-12-30T03:40:45

Më Shumë Nga

Lumnije Ramadani

Muzika:

Artan Mezini (Arti Rec)

Teksti:

Agron Jashari

Video Produksioni:

Fabrika

Këngë e albumit:

"Pse U Ndame"


Te kthehem prapë,
po me nuk ka kohë
të kam humbur zemra ende te do.

Na hodhi kjo jetë,
atje ku deshti vetë,
me ktheu ne nje rrugë,
kur veq isha mbret.

Kur kerkon çka s'të takon,
kur perbuz ke dashuron,
ky është ligj që nuk ndryshon.
do vuash pergjithmonë.
nuk ka ar as pasuri,
qe ta fal nje lumturi,
por ka vetem nje mbreteri quhet dashuri.

Shumë mirë e di,
sa fort jam mashtruar,
te pasur t'benë veq zemra dashuruar,
nga gjerat e kota,
lumturin s'e prita.

Kur ke dashuri i ke të gjitha

shum mirë edi,
sa fort jam mashtruar,
te pasur t'benë veq zemra dashuruar,
nga gjerat e kota,
lumturin s'e prita.

Kur ke dashuri i ke të gjithat

Kur kerkon çka s'të takon,
kur perbuz ke dashuron,
ky është ligj që nuk ndryshon.
do vuash pergjithmonë.
nuk ka ar as pasuri,
qe ta fal nje lumturi,
por ka vetem nje mbreteri quhet dashuri.

Kur kerkon çka s'të takon,
kur perbuz ke dashuron,
ky është ligj që nuk ndryshon.
do vuash pergjithmonë.
nuk ka ar as pasuri,
qe ta fal nje lumturi,
por ka vetem nje mbreteri quhet dashuri.


Ky tekst u dërgua nga Inna D.seeley
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019