Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nexhat Osmani - Merak Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Të kam thën je ëmbëlsir
Ti je loqka më e mir
Qaj moj zemër pa pushu
Moj dashni ku ke shku

Asnjeher nuk esht kollaj
Me u nda kur nuk ke faj
Tash po digjem spo kam fat
Zemër shum mke mbet merak

Ref
Merak o merak
Nuk largohesh pak
Me të than çysh me të than
Du me te ra tamam

II
Sdu as tjeter në ket jet
Pa ty rrushe sdu me mbet
Qasaj zemre tane sot
Thuj pendohu pash ni zot

Ti e din çka më pëlqen
Boll me më than çë ti po vjen
Sot po kthehem shpirti jem
Mire se vjen në zemrën tem

Ref
Merak o merak
Nuk largohesh pak
Me të than çysh me të than
Du me te ra tamam


Ky tekst u dërgua nga  Beni

Nexhat Osmani - Merak
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Merak".
3. Video është e këngës "Merak", por nuk këndohet nga Nexhat Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nexhat Osmani:


Komente 0