Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) - Merre Zemren

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Merre Zemren".
3. Video është e këngës "Merre Zemren", por nuk këndohet nga Nexhbedin Gaxherri (Nexhi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) - Merre Zemren  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Teksti:

Vigan Sulejmani

Këngë e albumit:

"Shkup, Tirane Dhe Prishtine"

Komente

Asnjë Koment

30/06/2015

2015-06-30T18:48:26+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Merre Zemren" kënduar nga Nexhbedin Gaxherri (Nexhi).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ardian Mushkolaj - Merre Zemren

Dot me gjesh aty ku jam
edhe pse ki ike
Krejt gabimet ti kam fale
se ma ke lan pik

Kisha dasht une ty me te pa
veq edhe niher
Djelli qdo dite po ndrriqon
por une e kam terr

ref.

Merre merre merre zemren teme
edhe se esht von
une e di qe dot jesh me tjetrin
ti ne mend dot me kesh gjithmone

Merre merre merre zemren teme
edhe se esht von
une e di qe dot jesh me tjetrin
ti ne mend dot me kesh gjithmone

Dot me gjesh aty ku jam
edhe pse ti shkove
Krejt gabimet ti kam fale
edhe se u largove

Kisha dasht une ty me te pa
veq edhe niher
Djelli qdo dite po ndrriqon
por une e kam terr

Bit Boys - Merre Zemren

merre zemren time
merr ate qe do
dhe mua me fal
eja me shiko
dy lule te kuqe
dhe lot ne sy
thuaj te dua srri dot pa ty
ti moj vajz e vogel cfare do besh tani
djali qe ti deshe ka rene ne det te zi
zemren ty ta dha per ta kuptuar
por ti nje tjeter kishe dashuruar
me tjetrin ti vazhdoje me dashurine qe kishe
me nuk e kujton cohet vajza per nje cast cohet si e marre se djalin me nuk e pa i lutet ajo zoti ti kthehet perseri por ai pergjigjet ka rene ne det te zi kaluan muaj vite dhe djalit nga mendja si hiqet e merr guximin vete e merr e nis te qaje se malli per djalin ate e ka marre

Meda - Merre Zemren

Merrë zemren qe ka rrah veq per ty dikur.
Se ti dhimbjet i kti shpirtit,
si kuptove kurrë.
Merrë zemren qe t'ka dasht dhe qe e ki thyr,
se nuk dua te besoj qe ti m'ki genjyer.
Merrë zemren time te shkret mbyte me duar tua,
pastaj knaqu ne ketë botë se me s'te them te dua.
Merrë zemren qe tka dasht dhe qe e ki thyr,
se nuk dua te besoj se ti m'ke genjyer.

Mos me thuaj lamtumir,
shko pa m'pershendet,
se gjdo fjal qe ma ke than,
plagë e kam ketë jetë,
plagë e kam ketë jet,
plagë e kam ketë jetë.

Mos me thuaj lamtumir,
shko pa m'pershendet,
se gjdo fjal qe ma ke than plagë e kam ketë jetë,
plagë e kam ketë jetë,
plagë e kamë ketë jetë.

Merrë zemren qe ka rrah veq per ty dikur.
Se ti dhimbjet i kti shpirtit,
si kuptove kurrë.
Merrë zemren qe t'ka dasht dhe qe e ki thyr,
se nuk dua te besoj qe ti m'ki genjyer.
Merrë zemren time te shkret mbyte me duar tua,
pastaj knaqu ne ketë botë se me s'te them te dua.
Merrë zemren qe tka dasht dhe qe e ki thyr,
se nuk dua te besoj se ti m'ke genjyer.

Mos me thuaj lamtumir,
shko pa m'pershendet,
se gjdo fjal qe ma ke than,
plagë e kam ketë jetë,
plagë e kam ketë jet,
plagë e kam ketë jetë.

Mos me thuaj lamtumir,
shko pa m'pershendet,
se gjdo fjal qe ma ke than plagë e kam ketë jetë,
plagë e kam ketë jetë,
plagë e kamë ketë jetë.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Nexhbedin Gaxherri (Nexhi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet