Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nexhip Xhaferi & Flurim Buzolli - Malli I Gurbetqarit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nata pa hënë ska jehshi
Nata pa hënë ska jehshi
As jeta nanë pa ty
As jeta nanë pa ty

N'sofer ma kurr sjam ngije
N'sofer ma kurr sjam ngije
Pa ty buka ska shije
Buka pa ty ska shije

O gurbet i shkret gurbet
O gurbet i shkret gurbet
Sund shkova edhe sivjet
Nana e mjera me pret

Rinin gurbet ma more
Rinin gurbet ma more
E lumturin ma vodhe
E trupin tem ma lodhe

Nata ska jehshi pa yje
Nata ska jehshi pa yje
As jeta babë pa tyje
As jeta babë pa tyje

N'gurbet mbeta pa krah
Malli mka mar orë vëlla
Oj moter jam permallu
Dua fort met pëqafu


Ky tekst u dërgua nga A.Shala

Nexhip Xhaferi & Flurim Buzolli - Malli I Gurbetqarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli I Gurbetqarit".
3. Video është e këngës "Malli I Gurbetqarit", por nuk këndohet nga Nexhip Xhaferi & Flurim Buzolli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nexhip Xhaferi:


Komente 0