Tema: Poezi Për Atdheun

Atdheu Im

1
Jetoj ne emigrim
kujtoj vendin tim
kujtoj fush e male
kengen e gjuhen atdhetare.

2
Jetoj larg ne emigrim
ku kam mall per ate voter
ku kendova te bukren kenge
ku lashe vlla e ku lashe moter.

3
Te jetoh ne dhe te huaj
ku ke mall per fusha e pyje
ku rreh zemra me ngadale
per atdhene qe kam lane.

- poezi nga Nikola


- Poezia u dërgua nga Nikola Shelna -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  109