Nikolin Sh. Lëmezhi Poezi
Nikolin Sh. Lëmezhi

Tema: Poezi Për Jetën


Çasti Im

4 shtator 1977,
pasdreke,
linda nga gjiri i një nëne.
Me lindjen time flakëroi një yll i zjarrtë.
Është Ora ime,
që më lindi,
më hapi sytë
dhe sot më lë në baltë…

Shënkoll, më 10. 03. 1995
Nga vëllimi me poezi: Si pika vese, Shkodër 2021, fq. 19.

- Poezi nga Nikolin Sh. Lëmezhi


- U dërgua nga Nikolin Sh. Lëmezhi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0