Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nikollë Nikprelaj - Atje Larg  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Endrra Ime"

Komente

Asnjë Koment

09/10/2012

2012-10-09T05:33:45+00:00Atje larg, atje larg
diku në arbri
mendimet më çojn kur isha fëmi
atje larg, atje larg
tek njerëzit që i dua
atje ku lulet
çelin veç për mua

Kosovën mos ma kujtoni
se nuk mundem të duroj
po kam frigë se m'pushon zemra
para se atje të shkoj

Atje larg, atje larg
kam lan bab e nanë
atje larg, atje larg
nji vash e kam lan
kam me i lan të gjithë
dhe mos m'pyetni pse
dua të jetoj
në t'bukrin mëmdhe

Kosovën mos ma kujtoni
se nuk mundem të duroj
po kam frigë se m'pushon zemra
para se atje të shkoj


Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet