Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nikollë Nikprelaj - Kanga E Zagrebit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kanga E Zagrebit".
3. Video është e këngës "Kanga E Zagrebit", por nuk këndohet nga Nikollë Nikprelaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nikollë Nikprelaj - Kanga E Zagrebit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Komente

Asnjë Koment

05/01/2013

2013-01-05T11:54:50+00:00E per shqiptart
O te gyrbetit
O ja msyn
O tokes Zagrebit

O ngoni shok
O ngoni vllazni
E kam knu
Ket kang n'ujdi

Per shqiptaret
E gurbetit
Qe ja msyn
O n'tok t'Zagrebit

Aj Zef Prenga
O paska mri
Ne tramvaj
O paska hi

Mark Kllaki
Zefit i ka kallzu
Ktu biletat
Duhet me i pagu

Kondukteri
Krejt axhami
Façezi
S'don me i pa me sy

Ja shau Markut
Nanen shqiptare
I ra Marku
E s'u durua fare

Shtrim pertok
Bam aj e çiti
Ku ku le le ooo
Bertiti ej

O Prej nervozit
O ju kesh buza
O ku te kam
O Markaj Musaj

I binte te butit
E i binte te fortit
Si me shpat
Eu te Kastriotit

Çile dyert
More sa ma par
Po na rrehin
O dy shqiptar

Ikin njoni
Per krye tjetrit
Ikin t'rit
O ikin t'vjetrit he he

O foli Zefi
O bengijane
Kuj zotni
Ti ja shave nanen

Me shum pluma
O n'gjoks i ra
Nuk la nanen
Kush me ma sha

Nuk kalon
Me tyrp e marre
"Eee s'osht shqiptari jo jo
Kurr s'ka vdek me marre"


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet