Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nikollë Nikprelaj - Do Ti Thonë Shqipëri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kët' flamur, n'dorë e mbaj,
për kët' tokë Kuq e Zi.
Ku do janë tokat e saj,
do t'i thomë Shqipëri.

Moj Malësi, moj Malësi,
edhe ti je Shqipëri,
edhe ti je Shqipëri.

REF:

Sa t'jetoj Kosova,
sa t'jetoj Shqipnia,
bashkë me Malësinë time jeni Arbëria.
Dy, tre fe na kemi, fise sa të doni,
prej një gjaku jemi ndryshe mos besoni. (x2)

Moj Evropë, o vend i lashtë,
na ke nda, na ke coptu.
Ton' Shqiponjat me u ba bashkë,
sot a nesër me u bashku.

Moj Malësi, moj Malësi,
edhe ti je Shqipëri,
edhe ti je Shqipëri.

REF:

Sa t'jetoj Kosova,
sa t'jetoj Shqipnia,
bashkë me Malësinë time jeni Arbëria.
Dy, tre fe na kemi, fise sa të doni,
prej një gjaku jemi ndryshe mos besoni. (x3)


Ky tekst u dërgua nga taki

Nikollë Nikprelaj - Do Ti Thonë Shqipëri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Ti Thonë Shqipëri".
3. Video është e këngës "Do Ti Thonë Shqipëri", por nuk këndohet nga Nikollë Nikprelaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:


Komente 0