Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nikollë Nikprelaj - Hidhe Vallen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Hidhe ti hidhe moj çikë
vallen sa te ka hije
kur te shoh te paren
na e paske shtatin ti
ma te bukurin ne malsi.

luj moj çikë
moj zan moj bukuroshe
ata sy e zemrat sec naj joshe
bukuri si ti dhe djelli ka lakmi.

ref.hidhe çiko vallen
ne valle mos pusho
sec naj morre zemrat
çunat naj shiko
gjithë i ke mahnit habit
me shtatin tend moj çikë
ti moj çikë o moj çikë

fluturo si flutur rrezullo si sheg
ty moj remtirushe
flak moj tosk e gege
gjith i ke mahnit habit
me shtatin tend moj çikë
o moj çikë o moj çikë.

ndale pak ndale ti cike e vogel
se te gjith mas teje
s`ndalojn hapin ah kta
pleq edhe te rinj
sa te kane lakmi.

luj moj çikë moj zane
moj bukuroshe ata sy
e zemrat sec naj joshe
bukuri si ty dhe djelli ka lakmi.

ref.hidhe çiko vallen (3x)
n`valle mos pusho
seç naj dogje zemrat
çunat naj shiko
gjit i ke mahnit habit
me shtatin tend moj çikë
ti moj çikë o moj çikë.

fluturo si flutur rrezullo si sheg
ty moj remtirushet flak
moj toske e gege
gjith i ke mahnit habit
me shtatin tend moj çikë
o moj çikë o moj çikë.


Ky tekst u dërgua nga Besa

Nikollë Nikprelaj - Hidhe Vallen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hidhe Vallen".
3. Video është e këngës "Hidhe Vallen", por nuk këndohet nga Nikollë Nikprelaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:


Komente 0