Nilsa Hysi
Nilsa Hysi
Nilsa Hysi
  • Vendlindja:
  • Skrapar Shqipëri
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Nilsa Hysi është këngëtare. Vajza e Skraparit, Nilsa, ka ndjekur studimet për informatikë dhe duket se është një përjashtim nga rregulli në familjen e saj, pasi prindërit kryesisht janë të orientuar dhe me profesion në fushën e mjekësisë. Nilsa është një vajzë racionale, pasi edhe vendimin për të studiuar për informatikë e ka marrë, pasi ka studiuar tregun e punës. Nilsa shprehet se nuk do të lerë as informatikën e as muzikën, pavarësisht sesi do të jetë evoluimi i karrierës së saj në muzikë.

Në vitin 2014, Nilsa Hysi merr pjesë në The Voice Of Albania 4. Për Nilsën, kjo është hera e dytë që ballafaqohet në “The Voice”.

Në Dhjetor 2015, Nilsa Hysi merr pjesë në Festivali i 54-të në RTSH me këngën "Asaj".

Më datë 12 Gusht 2020, Nilsa Hysi publikon videoklipin "Wednesday 3Pm". Teksti i këngës u shkrua nga Alban Ramosaj. Produksioni audio u realizua nga Tull Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0