A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Nonda Kajno - Ne Humbëm Në Mjegull


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/09/2016

2016-09-26T18:55:42

Muzika:

Nonda Kajno

Teksti:

Irma Kurti


Kjo mbrëmje vjeshte
tretet
në pika shiu
pa pushim,
shikoj fotot
e tua,
nuk gjej dot paqe,
qetësi.
Si në lojë bixhozi
i kthej mbrapsht,
datën, vitin shoh
kur dilnim bashkë.

Refreni:
Ne të dy humbëm në një mjegull
plot harrim,
yjet më, s’ndriçojnë siç soditnim
ne çdo natë.
Nuk e di pse fotot unë akoma mbaj
në dorë,
si ky qiell sot unë për ty
po qaj.

Një vit më parë
më thoje
se m’ doje mua
marrëzisht,
nuk kishe frikë jo
vdekjen,
por jetën bosh,
pa dashuri.
Sot pa njeri-tjetrin
marrim frymë,
fikur si kandil
kujtimi yt.

Refreni:
Ne të dy humbëm në një mjegull
plot harrim,
yjet më, s’ndriçojnë siç soditnim
ne çdo natë.
Nuk e di pse fotot unë akoma mbaj
në dorë,
si ky qiell sot unë për ty
po qaj.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019