A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Nonda Kajno - Ma Dhe Buzën Ngjyrë Shegë


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/10/2016

2016-10-18T06:03:52

Muzika:

Nonda Kajno

Teksti:

Skënder Rusi


Ma dhe buzen njgjyre shege
Syrin tend, qe me la pa mend
Kur me puthje dhe kur qeshje
Belbezoja,emrin tend.

Sa t’kam dashur vetem une
Asnje tjeter, jo jo nuk di.
Trupi yt esht’ si nje lume
Ku notoj,dhe not nuk di.

Refreni:
Ne u mbytsha n’ate lume,
Tjeter varr, jo nuk kerkoj.
Le te kete dallge shume
Vec atje un do t’notoj.
Vec ne t’pafsha ndonje tjeter,
Qe noton ne lumin tim.
Do te ik, dhe me sdo kthehem,
Ty do t’kem vec nje kujtim.

Me dhe stinen e pranveres,
Dimrin tim e cove larg.
Rrotull kam me qindra njerez
Por si ty, asnje nuk ngjan.

Sa t’kam dashur vetem une,
Asnje tjeter, jo jo nuk di.
Trupi yt esht’ si nje lume,
Ku notoj,dhe not nuk di.

Refreni :
Ne u mbytsha n’ate lume,
Tjeter varr, jo nuk kerkoj.
Le te kete dallge shume,
Vec atje un do t’notoj.

Vec ne t’pafsha ndonje tjeter,
Qe noton ne lumin tim.
Do te ik, dhe me sdo kthehem,
Ty do t’kem vec nje kujtim.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019