Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Ato Buze E Ato Sy Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


O kur te pashe perhere te pare
U bera rob I shpirtit tend.
Oh sa dhimbje me ke shkaktuar
Ta dish si tretem un per cdo nate.

Fytyra jote sme le te qete
Dhe kacurrelat mbi sy lodrojn.
Unaza ari qe dallgezojne
Dhe qe shndrisin, o shpirtin tim.

Si mund te rri un pa I puthur
Ato buze moj e ata sy.
Qe po digjen nga dashurija
Edhe shndrisin o porsi prush.

Ah po t e pres un me krahehapur
Te te shtrengoj un ty ne gji.
Eshte marrezi o qe te vuaj
Qe te venitem kur te kam ty.

Refreni :
Per ty me dhemb shpirti
Ta dish sa kam vojtur
Te t’perkund dhe s’lodhem
Ne krahet e mij.
Ere manushaqe, jane buzet e tua
Ere trendafili, je e gjitha ti.
2 -
Sa te mundimshme qe jane netet
Sa I vetmuar,ndihem pa ty.
I mbyll un syte te sjell ne mendje
Dhe kur permendem un ty s’te kam.

Fytyra jote sme le te qete
Dhe kacurrelat mbi sy lodrojn
Unaza ari qe dallgezojne
Dhe qe shndrisin, o shpirtin tim.

Si mund te rri un pa I puthur
Ato buze moj e ata sy
Qe po digjen nga dashurija
Dhe qe shndrisin o porsi prush

Ah po t e pres un me krahehapur
Te te shtrengoj un ty ne gji
Eshte marrezi o qe te vuaj
Qe te venitem kur te kam ty

Refreni :
Per ty me dhemb shpirti
Ta dish sa kam vojtur
Te t’perkund dhe s’lodhem
Ne krahet e mij
Ere manushaqe,jane buzet e tua
Ere trendafili,je e gjitha ti ( 2 here )
Nonda Kajno
Publikimi: 03/05/2016
Muzika: Nonda Kajno
Teksti: Nonda Kajno


Nonda Kajno - Ato Buze E Ato Sy
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ato Buze E Ato Sy".
3. Video është e këngës "Ato Buze E Ato Sy", por nuk këndohet nga Nonda Kajno.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nonda Kajno:


Komente 0