Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Më Cmendi Dashuria  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika & Teksti:

Nonda Kajno

Komente

Asnjë Koment

12/10/2016

2016-10-12T18:51:57+00:00



Sa u lodha duke pritur
Ndjej vec mall e dashuri
Se ne zemren e lenduar
Me ke mbetur vetem ti

Sa u lodha duke thirrur
Por askush s’po me degjon
Pse o zot me le te vuaj
Pse aq larg o shpirti im

Refreni :
E ndjej zjarrin Brenda meje
Qe e ndeze vetem ti
Me mundon e njejta enderr
Ato sy plot me magji
Me shkoi jeta e permalluar
Me shkoi jeta ne vetmi
Ku me vajti krenaria
Po me cmend kjo dashuri

Ti mu fsheve neper vite
Dhe te humba per gjithmon
Si ta ndal rrekene e loteve
Qe me mbyt me ngasherim

Lunder fati dashuria
Te perplas ku ti se di
Lunder fati jeta ime
Qe me iku ne vetmi

Refreni :
E ndjej zjarrin Brenda meje
Qe e ndeze vetem ti
Me mundon e njejta enderr
Ato sy plot me magji
Me shkoi jeta e permalluar
Me shkoi jeta ne vetmi
Ku me vajti krenaria
Po me cmend kjo dashuri

Sa u lodha duke thirrur
Por askush s’po me degjon
Pse o zot me le te vuaj
Pse kaq larg o shpirt I im






Më Shumë Këngë Nga Nonda Kajno:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet