A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Nonda Kajno - Mbas Kaq Vitesh Ne Korce


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/09/2015

2015-09-01T17:39:41

Muzika & Teksti:

Nonda Kajno


Mbi qytet.
Per cdo nate hena e bardhe syrin hedh
Dhe catite i ndricon ngadale
Nje kitare
Tingujt nxjer si nje shpirt
Dhe ne dere i troket dashurija e pare

Refreni :
Mbas kaq vitesh me ty ne Korce
Ne bulevardit ecim te dy
Sa e bukur Korca e jone edhe ti ( 2 here )

Para kohesh
Ne kte vend drit e bardhe e lirise
Ktu u ndez diku neper nate
Ne nje shkolle
Gjuha shqip keta voglushe
Ktu ne Korce
I shnderoj ata ne pishtare

Refreni :
Mbas kaq vitesh me ty ne Korce
Ne bulevardit ecim te dy
Sa e bukur Korca e jone edhe ti ( 2 here )

Te dy Korca po na prêt ne sot
Ky qytet aristocrat
Zonje e vjeter qe nuk haron dot
Serenatat ne sokat ( 2 here )

Refreni :
Mbas kaq vitesh me ty ne Korce
Ne bulevardit ecim te dy
Sa e bukur Korca e jone edhe ti ( 2 here )


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019