Audio

Nonda Kajno - Princesha E Zemrës Sime  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/09/2010

2010-09-18T21:19:41

Muzika & Teksti:

Nonda Kajno
Një lot i nxehtë më rrjedh nga sytë e mi
më përvëlon në shpirt
Princesh e zemrës sime ku më je, o ku të kam

Ah do ta marr zemrën e do ta fsheh tek imja
o engjell im i dashur, sa shumë që më mungon,
x2

Refreni
Sot jam i vetëm dhe s’të kam pranë
imazhi yt është pranë qënies sime
e ndjej unë afshin e buzeve të tua
i ndjej trokitjet e zemrës sate,
e ndjej unë trupin e ngjitur pas teje,
i ndjej unë duart që më ledhatonin,
fjalët të dua, të dua, të dua dhe dhimbja më pushton

O nëse kam një jetë,
jetoje ti për mua
gjithçka që kam unë merre
veç lërmë të të dua
ky shpirti im i vojtur
si një zjarr i pashuar
o në vetmi më mbeti
larg buzëve të tua
a ta dish ti, o zemra ime
këto çaste të mundimshme
veç dhimbje edhe lot
x2


Refreni
Sot jam i vetëm dhe s’të kam pranë
imazhi yt është pranë qënies sime
e ndjej unë afshin e buzeve të tua
i ndjej trokitjet e zemrës sate,
e ndjej unë trupin e ngjitur pas teje,
i ndjej unë duart që më ledhatonin,
fjalët të dua, të dua, të dua dhe dhimbja më pushton


Më Shumë Këngë Nga Nonda Kajno:

Më Shumë...