Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Princesha E Zemrës Sime Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Një lot i nxehtë më rrjedh nga sytë e mi
më përvëlon në shpirt
Princesh e zemrës sime ku më je, o ku të kam

Ah do ta marr zemrën e do ta fsheh tek imja
o engjell im i dashur, sa shumë që më mungon,
x2

Refreni
Sot jam i vetëm dhe s’të kam pranë
imazhi yt është pranë qënies sime
e ndjej unë afshin e buzeve të tua
i ndjej trokitjet e zemrës sate,
e ndjej unë trupin e ngjitur pas teje,
i ndjej unë duart që më ledhatonin,
fjalët të dua, të dua, të dua dhe dhimbja më pushton

O nëse kam një jetë,
jetoje ti për mua
gjithçka që kam unë merre
veç lërmë të të dua
ky shpirti im i vojtur
si një zjarr i pashuar
o në vetmi më mbeti
larg buzëve të tua
a ta dish ti, o zemra ime
këto çaste të mundimshme
veç dhimbje edhe lot
x2


Refreni
Sot jam i vetëm dhe s’të kam pranë
imazhi yt është pranë qënies sime
e ndjej unë afshin e buzeve të tua
i ndjej trokitjet e zemrës sate,
e ndjej unë trupin e ngjitur pas teje,
i ndjej unë duart që më ledhatonin,
fjalët të dua, të dua, të dua dhe dhimbja më pushton
Nonda Kajno
Publikimi: 18/09/2010
Muzika: Nonda Kajno
Teksti: Nonda Kajno


Nonda Kajno - Princesha E Zemrës Sime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Princesha E Zemrës Sime".
3. Video është e këngës "Princesha E Zemrës Sime", por nuk këndohet nga Nonda Kajno.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nonda Kajno:


Komente 0