A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Enderra

Jeta eshte plot e perplote befasira,plot sakrifica.
Njeriu sheh enderra varesisht te mire apo te keqe,po te kishte njeriu mundesi enderrat e keqija cdohere do ti fshinte,kurse te mirat si cdohere cdo njeri i kujton.Tani po filloj te shkruaj nje enderr te keqe te cilen nuk dua ta kujtoj asnjehere:Filloi te binte nata te gjithe ishin ne gjume ndersa une po shikoja nga dritarja,papritmas e pash nje femije te vogel te vetmuar i cili kishte ngelur rruges,nuk kishte se ku te mbeshtetej une deshiroja ti ndihmoja por nuk mundesha sepse me kishte kapur nje ankthe aq i tmerrshem sa qe nuk mundesha ta kontrolloj veten.Keshtu qe me ne fund u zgjova dhe e faleminderova zotin qe kjo ishte vetem nje enderr e jo realitet.Jeta mund te sjell gjera me te cilat mund te ballafaqohesh edhe ne enderr varesisht te mire apo te keqe.

- poezi nga Nora (Poete)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019