A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
NRG Band

Drenushë ➡ Drenushe

 Shqip ➡  Anglisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: LalaYhuuuxo


Drenushë

Sa her më shikon moj drenush
bukuria jote më vret si pushk
e dëgjon kët qifteli
e kam nis një këng për ty
e jam vesh me hijeshi
ndoshta ta thej mendjen ty

E hajde dalim ooooo
moj shqipe e malit ooooo
e hajde dalim ooooo
tja tham se bashku oooo

ref:
Se un të dua sa Teuten
ty të dua sa Lahuten
sa Drenicen sa Rugoven
Podujeven e krejt KOSOVËN
heeeeeeeeeeeeeej
un të dua sa Teuten
un të dua sa Lahuten
sa Prishtinen e Gjakoven
Ferizajin e krejt KOSOVËN
heeeeeeeeej

Besa bes moj besën ta kom dhan
per folen qe kem jetën dojm me dhan
rruges tate ti kur shkoje
vetlla jote krah shqiponje
hasmit tand mortaja i ra
syni keq kurr mos me t`pa

E hajde dalim ooooo
moj shqipe e malit oooo
e hajde dalim ooooo
t'ja tham se bashku ooooo

ref:
Se un te dua sa Teuten
ty te dua sa Lahuten
sa Drenicen sa Rugoven
Podujeven krejt KOSOVEN
heeeeeeeeeeeeeej
un te dua sa Teuten
un te dua sa Lahuten
sa Prishtinën e Gjakovën
Ferizajin e krejt KOSOVËN
heeeeeeeeeeeeeeeeeej


Drenushe

The many times you have looked at me, oh Drenushe.
Your beauty kills me like a rifle.
You listen to this guitar.
I have started singing a song for you.
and I am dressed with elegance.
Perhaps I might change your mind.

So let's go ohhh
Oh Albanian of the mountains ohh
So let's go ohhh
We shall say together ohhh

Because I love you as much as Teuta
I love you as much as the lute.
As Drenica and Rugova
Podujeva and all of Kosovo.
Heeeeyyyyyy
Because I love you as much as Teuta
I love you as much as the lute.
As Prishtina and Gjakova
Ferizaja and all of Kosovo
Heeeyyyyyyyyy

Trust and oath that I gave you.
That conversation that I have my life to give.
That road where you go.
Your eyebrow the shoulder of the eagle
Your enemies should be bombarded.
A bad eye should never see you.

Because I love you as much as Teuta
I love you as much as the lute.
As Drenica and Rugova
Podujeva and all of Kosovo.
Heeeeyyyyyy
Because I love you as much as Teuta
I love you as much as the lute.
As Prishtina and Gjakova
Ferizaja and all of Kosovo
Heeeyyyyyyyyy

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019