A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
NRG Band

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  103
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: NRG Band është një grup artistësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. NRG Band u themelua gjatë vitit 2000 nga tre vëllezërit - Qaka, me bashkangjitjen e Besnikut (vokal dhe tupana) dy vëllezërve të tij, Arbenit (gitarë) dhe Metit(bas), që të dy deri atëherë, anëtarë të ish grupit Dora D’Istria. Arbeni e Meti si Dora D’istria, në vitet 1992-93, u paraqiten në disa rock festivale me disa shokë muzicientë, si Boom Festivali – në Mitrovicë, dhe Rock Festivali – në Pejë. Në vitin 1996 ata realizuan inçizimin e parë – “...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Besnik Qaka

Profili

Twitter

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Profili

SoundCloud

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Nr. 4: Ashtu Sikur Dje (2011)

Nina (2009)

Hallabatana (2006)

Ama (2004)


» Dërgo Një Këngë »

Kam Shum Mall
Ani Mori Nuse
Shehide
As 1 Si Ti
Rina Rina
Ta Du Majmunin
Drenushë
Mos U Nal
Me Gaz E Lot
Honey


Përkthime (5)


Artistë Të Ngjashëm:

Skillz

Etnon

Ilirët

O.T.R.

Tingulli 3nt

Babastars

T.B.A.

Elita 5


Tags: Nrg Band, N.R.G. Band, N.R.G Band, Besnik Caka, Besniku, Energji Bend, Besnik Qaka, Nrg

NRG Band në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019