A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

NRG Band - Eja


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2004

2004-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Ama"


Qdo Dit, Te takoj
njeri tjetrit pran ne i kalojm
edhe pse ngurroj
te dy e dimi se qka kerkojm
Pranget, kam perballe
fshetaz ti me qesh e me shikon
qka te pengon valle
nuk e kam te qarte se qka te ndalon

Eja ti tash dhe mos u mendo
mos ngurro vash shum mir e di se qka do
mos fol asgje flas une dhe per ty
mos pyt perse kjo nat eshte veq per ne te dy

nuk e kuptoj qka me qendron ne mes
te kam thene qe 10 vjet une nuk te pres
nuk e di as arsyen pse e ndjen kete
te duket histori nuk eshte vetem loj
me lejo te tregoj qe hajgare spo muj
fillo punen vetem angesa do te degjoj
po mos e tepro ke kujdes qka po flet
se ti sje femra e fundit ne kete planet
e vertet sikur 1+1 qe bejne 2
mos mendo qe qdo gje do ta bej per ty
por e di qe bashk mund te kalojm me mir
keshtu qe plotesoja vetes kete deshir
seshte veshtir aspak me beso
beje hapin e par mos u frikso, Provo
per 1 min mendjen e madhe largoje
refrenin e kesaj kenge degjoje

Eja ti tash dhe mos u mendo
mos ngurro vash shum mir e di se qka do
mos fol asgje flas une dhe per ty
mos pyt perse kjo nat eshte veq per ne te dy

pse nuk ke guxim
nuk e di qfar te frikson ty
ndrroje at qendrim
me jep nje shenj me dor ose me sy
me thuaj veq 1 fjal
qdo gje tjeter une do te rregulloj
asgje sdo te me ndal
le te marr fund pergjithmon kjo loj

Eja ti tash dhe mos u mendo
mos ngurro vash shum mir e di se qka do
mos fol asgje flas une dhe per ty
mos pyt perse kjo nat eshte veq per ne te dy}2.


Ky tekst u dërgua nga Monst3r.
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019