A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Zambaku

Permbi gjithe lulet,
qe dalin n’vere
une zambakut
i baj ma ndere.
Asht mbreti i lulevet
asht bukuri
e me duke t’kandshme
shenjon pastri.
Ka drandofillja
duke e shum ere,
po, me ato ferra,
doren ta ther.
Vetem zambakut,
kur t’cili vera,
pa therre pa t’vramun,
i ndihet era.

- poem written by Nurije Bektashi


Choose star rating

Rating:  3.1 / Votes cast:  15

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019