A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne Udhetim

Udhetojme, udhetojme
drejt malesise ne po shkojme.
Ku po shkojme
kete here?
ne nje kamp per pioniere.
Sa gezim, c’bukuri!
diell, ajer, kaltersi.
Udhetojme, udhetojme.
buze deteve po shkojme.
Ku na con
ky tren i shpejte?
erdhem prape ne qytet
ne shtepi, ne shkollen tone,
se shtatori po afron.

- poezi nga Nurije Bektashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019