A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Java

Nje jave ka
shtate dite gjithmone,
asnje nuk merre hua
kur nje ore se shton.

Dita me diten jane
shoqe te mira shume,
dhe respekt kane
rregullat si bejne lum.

E hene,e marte,merkure
nis java me qel,
e enjte, e premte, e shtune,
mbyllet me diten e diel.

- poezi nga Nurije Bektashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019