A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dikush!!!!

Psae sem lini te qete te jetoje jeten time
pse po me ngacmoni ngjenjat e mia
pse sme leni rahat ti qaje hallet e mia
pse po mi celni plaget edhe njehere

Dikush!!

Pse edhe njeher po me shtini te vuaje
pse ne jemi kaqe te pa ndergjegjshem
pse si leni rahte invalidet e luftes
pse dikush mendone se nuke egzistojme

Dikush!!

Pse neve veteraneve na jane vu per se keqi
pse spo nalini raht ne hallet tona qe kemi
pse po na mgacmoni ngjenjat shpyrterore
pse diksuh perfitone ne emrin tone

Dikush kushe eshte ai Dikushe
dikushe dikushe duksuh dikushe
pse dikush ..................................

- poezi nga Nurije Bektashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019