Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nusret Kurtishi - Gurbeti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Nusret Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nusret Kurtishi - Gurbeti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Muzika:

Mevlan Kurtishi

Komente

Asnjë Koment

10/09/2016

2016-09-10T17:17:14+00:00Atë ditë kur tpërcolla
Kjo zemër mu nda
Kur të mora ngryk
Mu duk se qielli mra

Kur udhë e mbarë të thash
Më ranë dy pika lotë
A ka me tprit nesër
Siç tpërcolla sot,siç tpërcolla sot

REF.:
Askush nuk beson
Që ka natë pa Hanë
Shumë i rand Gurbeti
Nkët botë për një Nanë 2X

Deri kur treni humbi
Unë të kam shikju
Lute Zotin rrugës
Për vete e për mu,Për vete e për mu,

Ndarje e takime
Kështu e paska jeta
Me lotin në façe
Në prag të derës mbeta

REF.:
Askush nuk beson
Që ka natë pa Hanë
Shumë i rand Gurbeti
Nkët botë për një Nanë 3X


Ky tekst u dërgua nga Shenasi Ademi - Caci
Më Shumë Këngë Nga Nusret Kurtishi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet