Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nusret Kurtishi - Mbaje Fjalen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbaje Fjalen".
3. Video është e këngës "Mbaje Fjalen", por nuk këndohet nga Nusret Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nusret Kurtishi - Mbaje Fjalen  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

07/12/2019

2019-12-07T17:00:11+00:00Ditët e sodit kanë ndryshu
Shumë tvërtetës jem largu
Njani tjetrin e kem harru
Veç dynjan jem tuj shiku

Dikur vllaznin e kem pas
Vlla me vlla hasëm skem pas
Nanë e babë i kem respektu
Jo si sot që jem largu

Pas dunjasë shumë jem hutu
Veç pasunin jem tu e kërku
Zilia vlla na ka mbyt
Kush ma lartë ndynja me hyp

Rrugën e Zotit e kem lan
Besa besën s'po e mbajmë
Për Allah hiç s'po kem dert
S'po punojmë aspak me nderë

Qysh ka ardh ky vakt i zi
s'punon kush mo me drejtësi
Vlla i dashur mos gënje
me gënjeshtra askush nuk je

Jo vëlla kështu nuk thotë Islami
K'to janë loja nga shejtani
Mbaje fjalën që e ke dhanë
Se pa të n'Xhennet sun shkon

Mos e humb vlla ti sevapin
Jepja nkoh puntorit hakin
Puno vlla ti me drejtësi
n'hije t'Zotit me qen ti

Mendjemadh ti mos u bon
Se Xhennetin sun e shijon
Kështu e kemi në librin tonë,
mendjemadhin Zoti se don

Lutju vlla ti tmadhit Zot
Si për vete dhe për shok
Si për vete edhe për shok
Për ahiret e për këtë botë.

Andaj vlla ti kujtohu
Askush nga ne ska besu
Gjersa vllait s'ja dëshiron
Atëqe që për vete e don.


Më Shumë Këngë Nga Nusret Kurtishi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë