Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nusret Kurtishi - Fe Dhe Atdhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fe Dhe Atdhe".
3. Video është e këngës "Fe Dhe Atdhe", por nuk këndohet nga Nusret Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nusret Kurtishi - Fe Dhe Atdhe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Nusret Kurtishi

Teksti:

Mergim Gashi

Komente

Asnjë Koment

03/06/2020

2020-06-03T18:30:13+00:00Ref:

Pom thrret Gostivari, vij nga Çamëria
N'Preshev e n'Tiran, jan tokat e mija
Jam zani Drenicës, kam Shkupin pas veti
2X) Për trimnin që kam flet pushka e Ademit

Fe e Atdhe kurr nuk i kam nda
Nkët vend kam le, ktu rrënjët i kam
N'kto troje m'sova, dashnin për vatan
N'kto oda msova me gjyshin Kur'an

Ref:

Pom thrret Gostivari, vij nga Çamëria
N'Preshevë e n'Tiran, jan tokat e mija
Jam zani Drenicës, kam Shkupin pas veti
2X) Për trimnin që kam flet pushka e Ademit

Çdo cep t'ksaj bote, leta din shum mir
Neve me na nda, dota ken vështir
Besa dhe nderi, çdo her na bashkojn
Një Kible kemi një Zot e besojm

Ref:

Pom thrret Gostivari, vij nga Çamëria
N'Preshev e n'Tiran, jan tokat e mija
Jam zani Drenicës, kam Shkupin pas veti
2X) Për trimnin që kam flet pushka e Ademit

Fe e Atdhe, Fe e Atdhe, Fe e Atdhe,
Fe e Atdhe, ëëëëëëëë ëëëëëë ëëëëëë

Uuuuuuuuu huuuuuuuuu huuuuuuuuu
Huuuuuuuuuu huuuuuuuuuu 🥺😥

Muzika: Nusret Kurtishi
Teksti: Mergim Gashi

Ky tekst u dërgua nga Rexhai Memedi (Amaneti)
Më Shumë Këngë Nga Nusret Kurtishi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë