Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nusret Kurtishi - Perhajr O Musliman Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Zgjohu herët për sabah
merr abdest me bismilah
Fal sabahun e bajramin
e plase shejtanin

Shko te vllau yt
shko e merre ngryk
Thuj te du o vlla
erdha bajram me ba

Erdha met than te du
bajramin bashk me gzu
për drek te un met ftu
e bashk na me festu

Bajram bajram përhajr o musliman
Bajram bajram gzohu o musliman
Sot ne po festojm zotin e madhrojm
Bbbbbdhe e falenderojm tekbire po këndojn

Bajram bajram përhajr o musliman Bajram bajram gzohu o musliman të lumtur o allah të lutem me na ba let knaçen vlla me vlla most ket mo fukarah

Me familje ti festo
fukarat mos i harro
Zgjatja dorën e mëshirës
mos ju ndaj të mirës
e kush ka nevoj
shko o vlla ndihmoj
jem shqiptar o vlla
bajrami kshtu e ka

Tradita më e mir
me kafe ëmbëlsir me prit misafir
përhajr o dashamir

Bajram bajram përhajr o musliman Bajram bajram gzohu o musliman
Sot ne po festojm zotin e madhrojm dhe e falenderojm tekbire po këndojm

Bajram bajram përhajr o musliman Bajram bajram gzohu o musliman
Të lumtur o allah të lutem mna ba let knaçen vlla me vlla most ket mo fukara


Ky tekst u dërgua nga Rexhai MemediNusret Kurtishi
Renditja: Top 200
Publikimi: 29/04/2022


Nusret Kurtishi - Perhajr O Musliman
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perhajr O Musliman".
3. Video është e këngës "Perhajr O Musliman", por nuk këndohet nga Nusret Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nusret Kurtishi:


Komente 0