Audio

Odeta Katundi - Dashuri Apo Zjarr  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/04/2010

2010-04-23T01:33:56


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuri Apo Zjarr" kënduar nga Odeta Katundi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Odeta Katundi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Odeta. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Mbi kembet e zbathura perplaset nje vale
E ritmi i saj mbi to troket ngadale
Te gjithe te shkujdesur te lumtur vallzojne
Po ritmit te embel dicka i mungon..

Mes mijra njerzish shikimin tend e ndjej
Me sy te kerkoj ku je fshehur s'e gjej
Tik taket e zemres po rriten ngadale
Kjo ndjenje e cuditeshme esht dashuri apo zjarr

Nje cast krejt pa pritur frymemarrjen ta degjoj
Ndonse syri s'te sheh zemra jo nuk gabon
Peshperite ngrohtesisht lidhja jone le t'vazhdoje
O engjelli im kjo do jete endrra jone

Syt e tu me takojn e me thone sa shum fjale
Une e ndjej e kuptoj krejt e skuqur une jam
Me shtrengon me rrembim si te cmendur vallzojm
As shikimet qortuese te njerzve s'na ndajne

O bobo si tja bej nuk e di cila jam
Vehten time se njoh si te rash ty nder krah
Ishte ritmi magjik apo dy syte e tu
Apo qielli i pa fund si dashuria per tyMë Shumë Këngë Nga Odeta Katundi: