A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Sikur Gjith Boten Te Ma Falin

mbi krahet e endrres brodha ne evrop pash tjeter jet pash tjeter bot hej sa befasira hej sa gje e rrall as edhe ne enderr nuk i kisha par mirpo eifelin qe pash ne paris se kisha per ta nderruar me nje qiparis me nje qeparis te vendlindjes sime ku me lindi nena ku kam sa kujtime fontanat e londres ne argjende lar s kisha per ti nderruar as me nje ujvar as me nje ujvar e as me nje gurr qe ke ti vuno qe ke ti o lur edhe koloseun ne romen plot buj s kisha per ta nderruaar me kalan ne kruj me kalan ne kruj ku osmanet theu shpata famemadhe qe kish skenderbeu plazhet qe ka spanja sikur te mi falin se do ti ndrroja kurr me plazhin e jalit me plazhin e jalit qe shkelqen si xham ku kam plot kujtime dhe vendlindjen kam me asgje asgje se e nderroj kurr jalin sikur gjith boten mua te ma falin

- poezi nga Odhise K. Grillo


- Poezia u dërgua nga Adriana -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  53

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019