A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Fjala Eshte E Vogel Shume

Fjala eshte e vogel shume:
disa shkronja, disa rrokje…
ajo rrjedh si mjalte e qumesht
midis miqve, midis shokeve.

Fjala eshte e vogel shume:
dhe e ashper, dhe e brishte…
i ngre valet perceshkume,
kur versulet mbi armiqte.

Fjala eshte e vogel shume:
t’embelson a vret si plumbi…
fjala eshte si nje ure
qe lidh brigjet e nje lumi.

- poezi nga Odhise K. Grillo


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  9

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019