Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Olsa Pema & Nonda Kajno - Dera Gjysme E Hapur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

08/02/2017

2017-02-08T22:50:58+00:00

Më Shumë Nga

Nonda Kajno

Teksti:

Irma Kurti

Këngë e albumit:

"Ne Pragun E Magjise"
Djali:

Unë kaloj aq shpesh në atë rrugë
dhe me veten jo nuk bëj çudi,
kur tek ai prag hapat i ndal,
pres papritur të më shfaqesh ti.

Vajza:

Si xhaketë muzgu më mbështjell,
u bë vonë, por unë prapë jam këtu,
derën shtyj ngadalë dhe zhurmë e saj
si një notë malli vjen tek unë.

Refreni:

Si biseda jonë e lënë në mes,
gjysmë e hapur dera gjithnjë rri,
në heshtje dëgjoj zemrën që më flet
dhe më thotë: “Hyr brenda, mos ki frikë!”.

Djali :

Si xhaketë muzgu më mbështjell,
u bë vonë, por unë prapë jam këtu,
derën shtyj ngadalë dhe zhurmë e saj
si një notë malli vjen tek unë.

Vajza:

Tej në rrugë, errësira më mbështjell,
si një xixëllonjë më ndjek këtë natë,
flladi më prek lehtë, ashtu si ti,
shiu butësisht puthje më fal.


Më Shumë Këngë Nga Olsa Pema:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet