Më mbaj mend (për 1 muaj)


Olsa Pema - Bej Sikur Fle

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bej Sikur Fle".
3. Video është e këngës "Bej Sikur Fle", por nuk këndohet nga Olsa Pema.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Olsa Pema - Bej Sikur Fle  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika:

Nonda Kajno

Teksti:

Irma Kurti

Këngë e albumit:

"Ne Pragun E Magjise"

Komente

Asnjë Koment

25/06/2017

2017-06-25T20:24:22+00:00Të kam kthyer shpinën, bëj sikur fle,
përgjumur janë ndjesitë e mia,
në këtë shtrat ku bashkë pushojnë
trishtimi, ankthi dhe dashuria.

Strofa e parë:

I mbylla sytë por gjumi është tretur larg,
qielli im i veshur me ngjyrë gri.
Hëna hyn mes nesh të dy ngadalë
e m’i ndriçon mendimet një nga një.

Kitarja dergjet, fshehur rri tani,
asnjë notë s’dridhet përmbi tel.
Ka shumë kohë që s’i këndon më jo
njohjes sonë, magjisë së dashurisë.

Refreni:

Sa dua sot të udhëtoj me yjet
e ta braktis unë shtratin në këtë natë,
në një lëndinë të gjelbër do të shtrihem
ku të takoj veç qetësi dhe mall.


Do shkoj të prehem në një vend plot diell
ku zëri yt t’më vijë si një jehonë,
kitaren do ta zgjoj nga heshtja e thellë
dhe përmes tingujsh ty do të kërkoj.

Strofa e dytë:

Shikoj si zbehet kjo ndjenjë nëpër ditë
nga ndonjë grindje apo një xhelozi,
ndaj do ta marr unë me vete në këtë muzg
e si një lule do ta mbjell në shpirt.


Më Shumë Këngë Nga Olsa Pema:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet