A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Olta Boka

Zemren E Lame Peng ➡ We Put Our Hearts At Stake

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Annonim


Zemren E Lame Peng

(Albania :: Eurovision 2008)

Ora si zemer troket
Ora e cmendur rend
Akrepa nuk ka
Kohen vodhe ti
Nga jeta ime.

Bora e zerit tend
Mbi zemren time ra
Mbuloi
Stren e fundit
Te dashurise Haaaaa.... haaaa... naaaa
Dhe ndalen akrepat atjeeeeeeee

Ref:
Dite pas dite ne
Rrahje pas rrahje
Me Kot Kerkuam
Ore'e perkryer
Nje zemer jo kurre s'mund te jete

Nate pas nate ne
Rrahje pas rrahje
Ne te larguar
Por jo nuk mundem
Se zemren te dy e lam peng aaaaaaa(2x)


We Put Our Hearts At Stake

The clock ticks like a heart
The clock runs crazy, it has no hands
You stole the time from my life
The coldness of your voice fell on my heart
Covering the last shelter of love
Ha… ha…
And the hands of time stop there

Day after day, we
Beat after beat, we looked in vain
For the perfect clock which a heart can never be

Night after night, we
Beat after beat, we grew apart
But no, we couldn't because we both put our hearts at stake
Ah…

The clock ticks like a heart
The clock runs crazy, it has no hands
You stole the time from my life
(The coldness of your voice) fell on my heart
Covering the last shelter of love

Ha… ha…
And the hands of time stop there

Day after day, we
Beat after beat, we looked in vain
For the perfect clock which a heart can never be

Night after night, we
Beat after beat, we grew apart
But no, we couldn't because we both put our hearts at stake
Ha…

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019