Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olta & Olsa Miftari - Sa Larg Je O Babi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  27

Me thuaj o mami
babi pse ka shkuar
mos u sollem keq
e kemi hidheruar
kudo e kerkoj
shume ta perqafoj
t'i them sa shume e dua
e me fal ti mua

Syt e mamit mbushen lot
jeni dielli ne na thot
jeni jeta dhe gezimi
babi dhe i imi

REF.:
Alo alo n'telefon
zeri i babit tingellon
babi fort ju perqafon
per ju punon per ju jeton
edhe pse nuk je ne shtepi
na dhuron shume dashuri
cdo deshir na e ploteson
ta dish babi na mungon

shume perpiqem ta kuptoj
pse larg babi te punoj
sa shume babi jemi rritur
100 dite te kemi pritur

shume perpiqen ta kuptoj
pse larg babi te punoj
cdo ditlindje cdo kremtim
na mungon o babi im

Syt e mamit mbushen lot
jeni dielli ne na thot
jeni jeta dhe gezimi
babi dhe i imi

REF. 2x:
Alo alo n'telefon
zeri i babit tingellon
babi fort ju perqafon
per ju punon per ju jeton
edhe pse nuk je ne shtepi
na dhuron shume dashuri
cdo deshir na e ploteson
ta dish babi na mungon


Ky tekst u dërgua nga anonimusOlta dhe Olsa Miftari
Publikimi: 12/11/2016
Orkestrimi: Naim Qukiqi
Video Produksioni: RGB Entertainment


Olta & Olsa Miftari - Sa Larg Je O Babi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Larg Je O Babi".
3. Video është e këngës "Sa Larg Je O Babi", por nuk këndohet nga Olta & Olsa Miftari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (3)

15
12
11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Olta dhe Olsa Miftari:


Komente 0