Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olta & Olsa Miftari - Festo Atdhe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

PA ME THUAJ SHQIP E MALIT
LIRIN, JETEN KUSH TA FALI
KUSH TE DHA DRIT E LIRI
KET FLAMUR PLOT KRENARI

PLOT ME PLAG ESHT KY BALL
TOK E SHEJT E MBUSHUR MALL
BESA BESE SU SHUA KURRE
PER KETE TOKE PER KETE FLAMUR

TOKE E LASHT, TOK ATERORE
TI JE NENE E FORT QENDROVE
KULLA JOTE JO S'U SHEMB KURRE
TRIMEROVE PER FLAMUR

REF.:
FESTO KOSOV, TI SHQIPERI
ME MADHERI TE PAVARSISE
VALO FLAMUR, KUDO VALO
ME MADHESHTI TI LART QENDRO

ENDE LOTET S'ME JAN THARE
NENE BIJE TOK E NDARE
GJAKU SHQIPES U BE DRITE
SHKENDIJA E PAQES, PAVARSISE

TOKE E LASHT, TOK ATERORE
TI JE NENE E FORT QENDROVE
KULLA JOTE JO S'U SHEMB KURRE
TRIMEROVE PER FLAMUR

REF. 2x:
FESTO KOSOV, TI SHQIPERI
ME MADHERI TE PAVARSISE
VALO FLAMUR, KUDO VALO
ME MADHESHTI TI LART QENDRO

TOKE E LASHT, TOK ATERORE
TI JE NENE E FORT QENDROVE
KULLA JOTE JO S'U SHEMB KURRE
TRIMEROVE PER FLAMUR
Olta dhe Olsa Miftari
Publikimi: 26/11/2018
Muzika: Agon Neziri
Orkestrimi: Agon Neziri
Video Produksioni: RGB Entertainment


Olta & Olsa Miftari - Festo Atdhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Festo Atdhe".
3. Video është e këngës "Festo Atdhe", por nuk këndohet nga Olta & Olsa Miftari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Olta dhe Olsa Miftari:


Komente 0